Ďalšia (ne)zmysluplná akcia slovenských železníc.

Autor: Martin Pagáč | 26.5.2015 o 0:00 | (upravené 26.5.2015 o 22:17) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  50x

Železničná spoločnosť slovensko nadviazala spoluprácu so Slovenským futbalovým zväzom v zmysle ktorej poskytuje skvelú akciu pre futbalových priaznivcov.

Z rôznych zdrojov sa ku mne dostala informácia o zaujímavej príležitosti, pri ktorej budú mať fanúšikovia futbalu možnosť cestovať zadarmo vlakom z medzištátneho stretnutia kvalifikácie Majstrovstiev Európy medzi Slovenskom a Macedónskom, ktoré sa bude konať 14.6.2015 o 20:45 v Žiline. Nelenil som a pokúšal som sa z tejto informácie vyťažiť najviac podrobností. Na stretnutie sa chystám, akcia v zjednodušenom ponímaní znie veľmi zaujímavo a mohla by dopriať určité zvýhodnenie a potechu aj bežnému priemernému pracujúcemu človeku, nie len "cieľovým marginalizovaným skupinám".

Moje pátranie ma doviedlo k nasledujúcemu oznamu z oficiálnych predajných miest lístkov na samotné futbalové stretnutie:

 

VLAKOM na futbal slovenskej reprezentácie o 50% lacnejšie

Miesto: vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK)
Cena: cestuj vlakom ZSSK o 50% lacnejšie, s cestovným lístkom VLAK a futbal môžete cestovať zo zápasu bezplatne

Podmienky:
Kto si kúpi cestovný lístok VLAKOM na futbal z ktorejkoľvek stanice na Slovensku do Žiliny, môže na tento lístok cestovať späť bezplatne. Podmienkou je mať so sebou vstupenku z futbalového zápasu Slovensko – Macedónsko.
- Cestovný lístok VLAKOM na futbal je možné zakúpiť si v pokladniciach ZSSK v predpredaji od 19.05.2015,
- Cestovný lístok platí iba vo vlakoch ZSSK,
- Cestovný lístok platí v rámci vnútroštátnej prepravy v 2. triede vlakov všetkých kategórií, okrem vlakov kategórie InterCity (IC),
- Cestu do Žiliny (TAM) je potrebné nastúpiť 14.06.2015, cestu zo Žiliny (SPÄŤ) je potrebné ukončiť najneskôr 15.06.2015 do 24.tej hodiny,
- Miestenky, lôžkové a ležadlové lístky sa platia v plnej výške,
- Cestovný lístok pre cestu zo Žiliny (SPÄŤ) platí iba po predložení vstupenky zo zápasu,
- Doplatok v plnej výške do 1. triedy je možný

 

Vravím si, no výborne, spĺňam všetky podmienky, pôjdem domov zadarmo! No počkať! Pokiaľ si spomínam, už som takto chcel cestovať z marcového futbalového stretnutia medzi Slovenskom a Luxemburskom. Problém bol v tom, že som z tohto stretnutia nemal cestovať čím.

Vyhľadal som si reálne spoje na všetky smery, zvážil som celú situáciu a skutočne mi tento bod prišiel ako značne nedoriešený. Rozhodol som sa o svojej skepse napísať e-mail Železničnej spoločnosti Slovensko v znení:

 

Dobrý deň,

pred pár dňami som zachytil informáciu, že ZSSK vytvorila akciu pri príležitosti medzištátneho futbalového zápasu Slovensko - Macedónsko, konajúceho sa 14.6. o 20:45, ktorej hlavnou náplňou je bezplatná spiatočná cesta, pokiaľ divák splní 2 podmienky - predloží doklad z cesty vlakom na samotný zápas a vstupenku zo zápasu.
Veľmi som tomu naklonený, pretože pravidelne cestujem vlakom, ale!... rád by som sa spýtal, či plánujete v zmysle tejto akcie vypraviť zo Žiliny nejaké špeciálne vlaky, pretože:

Stretnutie sa so všetkými nadstaveniami skončí zhruba o 22:45 a ak si ho chce návštevník vychutnať až do konca a následne sa pretlačiť 11-tisícovým davom cez veľmi zle riešený východ zo Žilinského štadióna, na Žilinskej stanici môže byť najskôr o 23:00, ideálne 23:15.

Vlaky idú zo Žiliny 4-mi smermi a posledné vyrážajú nasledovne:

smer: západ
22:44 Žilina - Púchov - osobný vlak
03:13 Žilina - Bratislava - rýchlik

smer: východ
22:41 Žilina - Vrútky - osobný vlak
02:32 Žilina - Humenné - rýchlik
04:45 Žilina - Zvolen - osobný vlak

smer: sever
22:49 Žilina - Skalité - osobný vlak
04:49 Žilina - Čadca - osobný vlak

smer: juh
​03:56 Žilina - Rajec - osobný vlak​

​Ak by tak človek chcel stihnúť jeden z troch posledných osobných vlakov, musel by oželieť posledných 10-15 minút zápasu a zároveň návštevníci zápasu budú z celého Slovenska, akčný rádius 30km, kam dané osobáky prídu, pokryje veľmi malé percento, ktoré by sa rozhodlo vycestovať na zápas a ešte​ k tomu využiť vlakovú dopravu.
Ak by chceli diváci cestovať rýchlikom, museli by v Žiline čakať 3,5-4 hodiny po zápase a berúc do úvahy, že nasledujúci deň bude pondelok - pracovný deň - pochybujem, že by mnohí vašu akciu využili na úkor pohodlia za volantom a pokojného spánku.

Rád by som sa spýtal, či ste tieto faktory brali do úvahy a či plánujete nejaké posilové spoje.

Ďakujem veľmi pekne.

 

Od zriadenca spoločnosti sa mi dostalo síce promptnej, milej, no nič neriešiacej odpovedi:

 

Dobrý deň p. Pagáč,

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) nepripravuje vypravenie mimoriadneho vlaku na akýkoľvek smer zo Žiliny po zápase slovenskej futbalovej reprezentácie dňa 14.06.2015. Ide o začiatok spolupráce ZSSK so SFZ a nevylučujem, že pri pokračovaní v spolupráci budú pri ďalších zápasoch v budúcnosti vypravené i mimoriadne vlaky. Zámerom ZSSK je určite túto spoluprácu rozširovať.

Želám príjemný športový zážitok.

 

A tak sa len zamýšľam. Pre koho je v skutočnosti vytvorená akcia "VLAKOM na futbal slovenskej reprezentácie o 50% lacnejšie"? Kto ju reálne dokáže využiť? Prečo tieto dve spoločnosti nadviažu spoluprácu bez toho, že by sa čo len pozreli do grafikonu a zistili, že je za daných podmienok úplne nezmyselná? Kooperácia bude označená za neúspešnú, ľudia za ignorantov vlakovej dopravy a nikto si nebude lámať hlavu nad tým, že prečo. Myslím, že o týchto "systémových chybách" treba hovoriť. Aby sa kompetentným otvorili oči a začali logicky uvažovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?