Ďalšia (ne)zmysluplná akcia slovenských železníc.

Autor: Martin Pagáč | 26.5.2015 o 0:00 | (upravené 26.5.2015 o 22:17) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  45x

Železničná spoločnosť slovensko nadviazala spoluprácu so Slovenským futbalovým zväzom v zmysle ktorej poskytuje skvelú akciu pre futbalových priaznivcov.

Z rôznych zdrojov sa ku mne dostala informácia o zaujímavej príležitosti, pri ktorej budú mať fanúšikovia futbalu možnosť cestovať zadarmo vlakom z medzištátneho stretnutia kvalifikácie Majstrovstiev Európy medzi Slovenskom a Macedónskom, ktoré sa bude konať 14.6.2015 o 20:45 v Žiline. Nelenil som a pokúšal som sa z tejto informácie vyťažiť najviac podrobností. Na stretnutie sa chystám, akcia v zjednodušenom ponímaní znie veľmi zaujímavo a mohla by dopriať určité zvýhodnenie a potechu aj bežnému priemernému pracujúcemu človeku, nie len "cieľovým marginalizovaným skupinám".

Moje pátranie ma doviedlo k nasledujúcemu oznamu z oficiálnych predajných miest lístkov na samotné futbalové stretnutie:

 

VLAKOM na futbal slovenskej reprezentácie o 50% lacnejšie

Miesto: vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK)
Cena: cestuj vlakom ZSSK o 50% lacnejšie, s cestovným lístkom VLAK a futbal môžete cestovať zo zápasu bezplatne

Podmienky:
Kto si kúpi cestovný lístok VLAKOM na futbal z ktorejkoľvek stanice na Slovensku do Žiliny, môže na tento lístok cestovať späť bezplatne. Podmienkou je mať so sebou vstupenku z futbalového zápasu Slovensko – Macedónsko.
- Cestovný lístok VLAKOM na futbal je možné zakúpiť si v pokladniciach ZSSK v predpredaji od 19.05.2015,
- Cestovný lístok platí iba vo vlakoch ZSSK,
- Cestovný lístok platí v rámci vnútroštátnej prepravy v 2. triede vlakov všetkých kategórií, okrem vlakov kategórie InterCity (IC),
- Cestu do Žiliny (TAM) je potrebné nastúpiť 14.06.2015, cestu zo Žiliny (SPÄŤ) je potrebné ukončiť najneskôr 15.06.2015 do 24.tej hodiny,
- Miestenky, lôžkové a ležadlové lístky sa platia v plnej výške,
- Cestovný lístok pre cestu zo Žiliny (SPÄŤ) platí iba po predložení vstupenky zo zápasu,
- Doplatok v plnej výške do 1. triedy je možný

 

Vravím si, no výborne, spĺňam všetky podmienky, pôjdem domov zadarmo! No počkať! Pokiaľ si spomínam, už som takto chcel cestovať z marcového futbalového stretnutia medzi Slovenskom a Luxemburskom. Problém bol v tom, že som z tohto stretnutia nemal cestovať čím.

Vyhľadal som si reálne spoje na všetky smery, zvážil som celú situáciu a skutočne mi tento bod prišiel ako značne nedoriešený. Rozhodol som sa o svojej skepse napísať e-mail Železničnej spoločnosti Slovensko v znení:

 

Dobrý deň,

pred pár dňami som zachytil informáciu, že ZSSK vytvorila akciu pri príležitosti medzištátneho futbalového zápasu Slovensko - Macedónsko, konajúceho sa 14.6. o 20:45, ktorej hlavnou náplňou je bezplatná spiatočná cesta, pokiaľ divák splní 2 podmienky - predloží doklad z cesty vlakom na samotný zápas a vstupenku zo zápasu.
Veľmi som tomu naklonený, pretože pravidelne cestujem vlakom, ale!... rád by som sa spýtal, či plánujete v zmysle tejto akcie vypraviť zo Žiliny nejaké špeciálne vlaky, pretože:

Stretnutie sa so všetkými nadstaveniami skončí zhruba o 22:45 a ak si ho chce návštevník vychutnať až do konca a následne sa pretlačiť 11-tisícovým davom cez veľmi zle riešený východ zo Žilinského štadióna, na Žilinskej stanici môže byť najskôr o 23:00, ideálne 23:15.

Vlaky idú zo Žiliny 4-mi smermi a posledné vyrážajú nasledovne:

smer: západ
22:44 Žilina - Púchov - osobný vlak
03:13 Žilina - Bratislava - rýchlik

smer: východ
22:41 Žilina - Vrútky - osobný vlak
02:32 Žilina - Humenné - rýchlik
04:45 Žilina - Zvolen - osobný vlak

smer: sever
22:49 Žilina - Skalité - osobný vlak
04:49 Žilina - Čadca - osobný vlak

smer: juh
​03:56 Žilina - Rajec - osobný vlak​

​Ak by tak človek chcel stihnúť jeden z troch posledných osobných vlakov, musel by oželieť posledných 10-15 minút zápasu a zároveň návštevníci zápasu budú z celého Slovenska, akčný rádius 30km, kam dané osobáky prídu, pokryje veľmi malé percento, ktoré by sa rozhodlo vycestovať na zápas a ešte​ k tomu využiť vlakovú dopravu.
Ak by chceli diváci cestovať rýchlikom, museli by v Žiline čakať 3,5-4 hodiny po zápase a berúc do úvahy, že nasledujúci deň bude pondelok - pracovný deň - pochybujem, že by mnohí vašu akciu využili na úkor pohodlia za volantom a pokojného spánku.

Rád by som sa spýtal, či ste tieto faktory brali do úvahy a či plánujete nejaké posilové spoje.

Ďakujem veľmi pekne.

 

Od zriadenca spoločnosti sa mi dostalo síce promptnej, milej, no nič neriešiacej odpovedi:

 

Dobrý deň p. Pagáč,

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) nepripravuje vypravenie mimoriadneho vlaku na akýkoľvek smer zo Žiliny po zápase slovenskej futbalovej reprezentácie dňa 14.06.2015. Ide o začiatok spolupráce ZSSK so SFZ a nevylučujem, že pri pokračovaní v spolupráci budú pri ďalších zápasoch v budúcnosti vypravené i mimoriadne vlaky. Zámerom ZSSK je určite túto spoluprácu rozširovať.

Želám príjemný športový zážitok.

 

A tak sa len zamýšľam. Pre koho je v skutočnosti vytvorená akcia "VLAKOM na futbal slovenskej reprezentácie o 50% lacnejšie"? Kto ju reálne dokáže využiť? Prečo tieto dve spoločnosti nadviažu spoluprácu bez toho, že by sa čo len pozreli do grafikonu a zistili, že je za daných podmienok úplne nezmyselná? Kooperácia bude označená za neúspešnú, ľudia za ignorantov vlakovej dopravy a nikto si nebude lámať hlavu nad tým, že prečo. Myslím, že o týchto "systémových chybách" treba hovoriť. Aby sa kompetentným otvorili oči a začali logicky uvažovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál nesúhlasí s postojmi Sulíka.


Už ste čítali?